Form result

Відкрити меню

До і після Евересту. Мстіслев Горбенко


До і після Евересту. Мстіслев Горбенко

Ця книга була написана для молодих хлопців, яких, може бути, захопить романтика високих гір. Але і ветеранам альпінізму, сподіваюся, вона буде цікава. І, звичайно, писав я її для себе. Завдяки цим спогади я зміг пережити заново свої пригоди в горах, згадати про успіхи і поразки як спортсмена і як тренера.

Кожна проведена нами експедиція гідна окремої книги, але не можна осягнути неосяжне, тому я розповів тільки про те, що найбільше запам'яталося, збереглося в щоденникових записах, які вів у горах 25 років до Евересту і 25 років після Евересту.

Нещодавно в Україні прийшла цікава книга легендарного альпініста Райнхольд Месснер «Моє життя на межі». Я поділився своїми враженнями про цю книгу з моїм старим знайомим, досвідченим львівським альпіністом і журналістом Сергієм Германом, з яким я закінчив Всесоюзний навчально-методичний збір з підготовки інструкторів 1 категорії на Кавказі в 1984 році. Знаючи мої наміри написати книгу про альпінізм в моєму житті, Сергій несподівано запропонував побудувати цю книгу на питаннях і відповідях. Я вдячний Сергію за те, що він мене розтормошив, і наші розмови по скайпу день за днем ​​склали основу майбутньої книги.

Як завжди, першим помічником в цій нелегкій для мене письменницьку працю була моя дружина Лілія.

Я вдячний художнику і альпіністові Юрію Домовесову, який взяв на себе величезну працю з художнього оформлення, Марині і Володимиру Бабин за літературну правку книги.

Достатком прекрасних фотографій я зобов'язаний майстру спорту Павлу Сєрєнкова, а також моєму напарнику по зв'язці, майстру спорту Вадиму Леонтьєву, Діані Робертс і а/к «Одеса».

Особлива подяка за підтримку в підготовці та виданні книги Благодійному фонду «Фонд Олексія Ставніцера» і Валентину Олександровичу Кобилянському.

І ще. Я намагався не давати оцінок, характеристик моїм колегам по сходжень і експедиціям. Всі вони - мужні і хоробрі люди, для яких альпінізм - це не тільки спорт, але і спосіб життя. Врятувати товариша в біді, навіть на величезній висоті - норма життя для кожного з них. Пройти першим важкий нависає ділянку стіни, прокласти траншею на лавинонебезпечному сніжному схилі кожен з них вважатиме за честь.

Читач сам переконається в цьому, прочитавши книгу.

Зацікавила книга? Ви можете замовити цю та інші книги перейшовши за посиланням

1208

Коментарі


Коментарів поки немає

Написати коментар


*Всі поля обов'язкові до заповнення

*Ваша електронна адреса не буде викладена у відкритий доступ